Andmeinseneeria

Selge pilt keerulises maailmas

Andmeinsenere kutsutakse ka arhitektideks, sest nad loovad tervikpildi sellest, kuidas erinevaid andmeallikaid ja rakendusi omavahel ühendada. Kuidas viia andmed ühest süsteemist teise, panna erinevad süsteemid omavahel kokku, mudeldada, korrastada, taaskasutada, automatiseerida, migreerida ning integreerida andmeid? Las meie tegeleme sellega.

Andmeinseneeria eraldab terad sõkaldest

Andmete hulk kahekordistub iga kahe aastaga. Mistõttu üha raskem on leida „neid õigeid“ ning otsuste langetamisel on risk ära eksida, sest andmed on killustunud ning ei tööta koos. Omamata suurt pilti ja ülevaadet tegelikust seisust, lahendatakse ärilisi probleeme tihti manuaalselt ning ühekaupa.

Majanduskeskkond muutub kogu aeg – eriti praegu. Sul on vaja teha kiireid otsuseid, kuid andmete kogumine ja raportite tellimine on aeganõudev ning tulemus pole alati usaldusväärne? Sinu usaldusväärsus klientide ja partnerite silmis sõltub täna ja homme suuresti sellest, kuidas ja millise kvaliteediga andmeid kasutad.

Kuidas meie seda teeme?

  • Me ei ehita lahendusi ehitamise pärast. Me ehitame lahendusi vastavalt Sinu kõige primaarsemale ja valusamale vajadusele, nii kiiresti ja robustselt, kui võimalik. 

  • Suuname Sind kiirelt kasutama. Vajadusel korrigeerime suunda käigupealt, sest me ei pea lahenduse erinevaid korruseid” tingimata järjest ehitama – see ongi järk-järgulise arendusprotsessi võlu. 

  • Kogu protsess on jälgitav, läbipaistev ja arusaadav, sest me kaasame Sind sellesse. Sellest saab ju lõpuks Sinu, mitte meie andmelahendus. 

Kõlab nagu raketiteadus

Jah, me tõesti kasutame kõige uuemaid lähenemisi, tehnoloogiaid, protsesse ja tööriistu andmetehniliste väljakutsete lahendamiseks. 

Aga sellegipoolest on eesmärgiks alati Sinu äriprobleemi lahendamine. 

Pipelined, orkestreerimine, metaandmed, ETL/ELT protsessid (Extract, Transformation, Load), analüütilised andmebaasid, jms. – need on andmelao projektide võtmekomponendid. Pöördprotsess (reverse ETL) tähendab andmete teisaldamist andmelaost tagasi äri operatiivsetesse rakendustesse (müük, turundus, klienditeenindus). Võiksime veel pikalt sellest kirjutada, aga pigem saaks kokku ja räägiks Sinu vajadustest.

Andmeprojekti sammud

01

Selgitame välja ärivajadused

Mida just Sinu ettevõte vajab? Äriprobleemi defineerimisest saab alguse ka täpsem tegevuskava.

 

02

Andmete mõistmine ning ettevalmistamine

Millised andmed on kättesaadavad? Milline on nende kvaliteet? Millisel kujul meil neid vaja on?

Kuidas neid täiendavalt töödelda? Ühendamine. Teisendused. Arvutused.

03

Lahenduse loomine

Disainime vastavalt ärieesmärkidele kõige kiirema ja lihtsamini teostatava esimese lahenduse.

Hindame, kuidas see vastab püstitatud eesmärkidele. Täiendame, parendame, testime uuesti.

04

Juurutamine

Kuidas erinevatele kasutajatele maksimumi pakkuda? Paigaldame, seadistame, koolitame, juhendame, kuulame, täiendame.

Võta ühendust!

Kuidas saaksime võimendada ka Sinu organisatsiooni ärikasu?

Contact us image Contact us image